Projekty ogrodów przydomowych

projekty ogrodów przydomowych

Projekty ogrodów przydomowych to gotowe kompozycje roślin i innych elementów wchodzących w skład ogrodów znajdujących się bezpośrednio przy domu. Kompletny projekt zawiera zawsze plansze ukazujące rozmieszczenie poszczególnych roślin wraz ze szczegółowymi informacjami na temat ich odmian i gatunków, układ nawierzchni wykonanych z danych materiałów, rozmieszczenie elementów wchodzących w skład małej architektury czy oświetlenie. Czasem projekt przydomowego ogrodu obejmuje także system automatycznego nawadniania, niezastąpiony przede wszystkim upalnym latem.

 

Jak powstają projekty ogrodów przydomowych?

Na swoim koncie mam sporą ilość projektów przydomowych ogrodów, gdyż na rynku obecna jestem od wielu lat. Zabieram się za nie zawsze według ustalonego schematu. Pierwszy  i zarazem najważniejszy krok to wywiad z klientem na temat jego oczekiwań co do wyglądu ogrodu, który powinien być nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Przeprowadzam ponadto wizję lokalną terenu, w czasie której sprawdzam jakość gleby oraz dokonuję niezbędnych pomiarów. Niezbędne jest okazanie dokumentacji budowlanej wraz z mapą do celów projektowych oraz samego projektu domu.

Dopiero po zapoznaniu się z oczekiwaniami i wymaganiami klientów co do przydomowego ogrodu i jego wyglądu, przystępuję do opracowywania koncepcji projektu. Ma ona formę płaskiego rzutu ukazującego ukształtowanie terenu z naniesionymi elementami małej architektury, kształtem trawnika i powierzchnią pod roślinność. W swojej pracy wykorzystuję na co dzień wizualizacje przestrzenne, które doskonale obrazują przedstawione rozwiązania. Prace kończą się po wyborze przez klienta ostatecznej formy koncepcji, która służy mi do przygotowania właściwego projektu ogrodu przydomowego.

Projekty ogrodów przydomowych – co muszą zawierać?

Istotną i nieodłączną częścią każdego projektu ogrodu jest zawsze szczegółowa dokumentacja wykonawcza. Zawiera ona bowiem opis przedstawionych rozwiązań, liczbę materiału roślinnego czy zastosowane w danym przypadku materiały budowlane. Stanowi to spore ułatwienie w czasie sporządzania ostatecznego kosztorysu wykonawczego. Staram się, aby użytkowanie zaprojektowanego przeze mnie ogrodu było przyjemnością i nie sprawiało większych problemów. Dlatego do projektu dołączam każdorazowo opis zalecanych zabiegów pielęgnacyjnych dla zastosowanej roślinności.

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów