Projekty zieleni publicznej

 

Oferuję Państwu projekty zieleni publicznej, czyli wszelkiego rodzaju plany zagospodarowania zieleni miejskiej i komercyjnej. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest nie tylko pomysł, ale i dokładna specyfikacja. Do wykonanego projektu trzeba więc dołączyć opis i tabele przedmiarowe. Wszystkie rośliny muszą być dokładnie opisane pod względem wielkości i innych parametrów. Wszystko to zapewnia inwestorowi bezpieczeństwo realizowanej inwestycji.

Projekty zieleni publicznej

Projekty zieleni publicznej – parki, skwery i zieleńce

Wieloletnia praktyka w zawodzie pozwoliła mi na zrealizowanie niezliczonej liczby projektów zieleni publicznej, z których spora część to projekty parków, skwerów czy zieleńców. Projekty parków w praktyce są bardzo wymagające. Należy bowiem zasięgnąć wielu opinii i uzyskać sporo pozwoleń czy decyzji administracyjnych. Nieco mniej skomplikowane pod tym względem są tzw. parki kieszonkowe, które są w dużych miastach coraz popularniejsze. Dzięki nim miejska przestrzeń staje się zarówno ładna, jak i funkcjonalna. Projektujemy także skwery czy zieleńce miejskie.

Projekty zieleni publicznej przy różnego rodzaju obiektach

Projekty zieleni miejskiej odgrywają w praktyce bardzo istotną rolę. Celem jest bowiem stworzenie przestrzeni zielonej, estetycznej, ale jednocześnie i łatwej w utrzymaniu. Dodatkowo zieleń publiczna musi być zaprojektowana tak, aby współgrała z otaczającą ją architekturą. W tym przypadku liczy się każdy szczegół – wybranie odpowiedniej nawierzchni czy elementów małej architektury (ławek, koszy na śmieci itd.).

Pamiętajmy, że szczególnie duże znaczenie ma zieleń zlokalizowana w okolicach szkół i przedszkoli. Projekty zieleni publicznej w tym przypadku muszą być stworzone tak, aby powstałe tereny sportowe czy place zabaw były dla dzieci bezpieczne, dostosowane do ich wieku oraz atrakcyjne.

Elementy małej architektury a projekty zieleni publicznej

Mała architektura odgrywa ogromną rolę także w przypadku projektów zieleni publicznej. Dzięki niej dobrze wkomponowują się one w przestrzeń miejską. Podkreślone piękno roślin doskonale podkreślają takie elementy jak pergole, donice czy klomby. Nie bez znaczenia są nawierzchnie, ogrodzenia, ławki i inne elementy. Wszystko to wpływa na większą funkcjonalność projektowanej przestrzeni oraz zwiększa jej estetykę.

Skontaktuj się z nami 

Projektowanie ogrodów na terenie całej Polski.

Zadbamy o najmniejszy szczegół tak, aby Państwa ogród zmienił nie tylko swój wygląd, ale również stał się drugim domem w otoczeniu zieleni. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia oferty cenowej oraz daty pierwszego spotkania.

Projektowanie ogrodów to nasza pasja! Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych projektów